czwartek, 19 marca 2020

Autofagia czyli jak skutecznie oczyścić organizm

W 2016 r. prof. Yoshinori Ōsumi otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii za rozpracowanie mechanizmu autofagii. Mowa o naturalnym procesie, który toczy się w organizmie każdego z nas. Polega on na samozjadaniu uszkodzonych lub martwych komórek. To duże uproszczenie skomplikowanego mechanizmu.