W 2016 r. prof. Yoshinori Ōsumi otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie
medycyny i fizjologii za rozpracowanie mechanizmu autofagii. Mowa
o naturalnym procesie, który toczy się w organizmie każdego z nas.
Polega on na samozjadaniu uszkodzonych lub martwych komórek. To duże
uproszczenie skomplikowanego mechanizmu. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu o niezwykłym zjawisku jakim jest autofagia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz