czwartek, 19 marca 2020

Autofagia czyli jak skutecznie oczyścić organizm

W 2016 r. prof. Yoshinori Ōsumi otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii za rozpracowanie mechanizmu autofagii. Mowa o naturalnym procesie, który toczy się w organizmie każdego z nas. Polega on na samozjadaniu uszkodzonych lub martwych komórek. To duże uproszczenie skomplikowanego mechanizmu.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu o niezwykłym zjawisku jakim jest autofagia.



  Literatura:
"Odmładzanie komórkowe" dr Slaven Stekowic, wyd. Vital
"Autofagia"  Logan Wolf

*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz