piątek, 27 lutego 2015

Minimalizm czyli o tym jak uproszczać codzienność


Z CYKLU PASJA I STYL ŻYCIA

Z listu do K: „Minimalizmem zainteresowałam się przypadkiem, choć myśl o nim kiełkowała długo. Ktoś kiedyś opowiadał mi o tym jak sprzątał pokój przed przeprowadzką i o zdenerwowaniu, że tych rzeczy jest tak dużo, więc się ich pozbyła. Nie wiem czemu, ale ze wszystkich rozmów, tą opowieść jakoś szczególnie zapamiętałam. Wstukałam w Google „minimalizm” i pojawiły się pierwsze filmiki. Zainspirowałam się, zaczęłam wprowadzać drobne zmiany , obserwowałam jak działają, zaczęłam się bardziej przyglądać wszystkiemu, z dystansem, na spokojnie. Dla mnie minimalizm jest po prostu świadomością nie tylko tego co mam, czego chcę, ale przede wszystkim co jest mi naprawdę potrzebne, a co mi się tylko wydaje, że jest mi potrzebne. To sposób organizowania przestrzeni wokół siebie i w sobie w taki sposób, który jest charakterystyczny tylko dla mnie, „szyty na miarę”. Dzięki minimalizmowi można poznać tak naprawdę siebie. Wbrew pozorom minimalizm sprzyja rozwojowi i kreatywności. Teraz inaczej patrzę na świat. Czuję, że przez ostatni rok zmieniłam się.”


wtorek, 24 lutego 2015

Mailingowanie - czyli o porządkowaniu relacji

Z CYKLU RELACJE



Uwielbiam dostawać maile. Ale jeszcze bardziej lubię je pisać. Ta nowoczesna korespondencja ma w sobie coś ponadczasowego. Ludzie od dawien dawna komunikowali się ze sobą za pomocą skryptów, listów, posłańców. Przez setki lat sposób komunikacji zmienił się, i to bardzo.  Teraz mamy listy wirtualne.




poniedziałek, 16 lutego 2015

Siłownia na każdą kieszeń czyli jak zyskać dużo małym kosztem


Z CYKLU ZDROWIE

 

Mija 3 miesiące od czasu kiedy stworzyłam własną mini siłownię. Inspiracją do tego stało się moje miesięczne uczestnictwo w fitnesie organizowanym w niedaleko położonym klubie.
Z nieukrywaną fascynacją poznawałam podstawy fitnessu i różnych jego odmian. Niektóre spodobały mi się bardziej inne mniej. Tamten miesiąc bardzo wiele zmienił w moim postrzeganiu aktywności fizycznej. 









poniedziałek, 2 lutego 2015

Metoda jednej kartki papieru czyli jak dobrze planować


Z CYKLU PRACA I FINANSE
 
Niektórzy mówią, że planowania trzeba się uczyć. To pewnego rodzaju strategia działania, która ma przynieść oczekiwane rezultaty czyli realizację celów.

Powstało wiele szkół i technik planowania. Kiedyś jako uczestnik szkolenia „Profesjonalna sekretarka” poznałam cala masę różnych technik oszczędzających czas, pozwalających rozłożyć poszczególne czynności w taki sposób, aby ze wszystkim zdążyć.