Z CYKLU PASJA I STYL ŻYCIA
Z listu do K: „Minimalizmem zainteresowałam się przypadkiem, choć
myśl o nim kiełkowała długo. Ktoś kiedyś opowiadał mi o tym jak sprzątał pokój
przed przeprowadzką i o zdenerwowaniu, że tych rzeczy jest tak dużo, więc się
ich pozbyła. Nie wiem czemu, ale ze wszystkich rozmów, tą opowieść jakoś
szczególnie zapamiętałam. Wstukałam w Google „minimalizm” i pojawiły się
pierwsze filmiki. Zainspirowałam się, zaczęłam wprowadzać drobne zmiany ,
obserwowałam jak działają, zaczęłam się bardziej przyglądać wszystkiemu, z
dystansem, na spokojnie. Dla mnie minimalizm jest po prostu świadomością nie
tylko tego co mam, czego chcę, ale przede wszystkim co jest mi naprawdę
potrzebne, a co mi się tylko wydaje, że jest mi potrzebne. To sposób
organizowania przestrzeni wokół siebie i w sobie w taki sposób, który jest
charakterystyczny tylko dla mnie, „szyty na miarę”. Dzięki minimalizmowi można
poznać tak naprawdę siebie. Wbrew pozorom minimalizm sprzyja rozwojowi i
kreatywności. Teraz inaczej patrzę na świat. Czuję, że przez ostatni rok zmieniłam
się.”

