poniedziałek, 29 grudnia 2014

Moje ikigai czyli jak zrobić coś z niczego i dobrze się przy tym bawić




Willa Ludka to nazwa pewnego domu, który znajduje się w połowie ulicy, przy której mieszkam od ponad 2 lat. Mijam go niemal codziennie, czasami nawet dwa razy. Jest piękny i niezwykle inspirujący, czego dowodem jest chociażby ten blog właśnie.







Blog ten będzie poświęcony szeroko rozumianej organizacji przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz ludzi. Przez przestrzeń wewnętrzną rozumiem: styl życia, wartości, cele, marzenia, rozwój osobisty, budowanie relacji z samym sobą i z innymi ludźmi, a przestrzeń zewnętrzna to po prostu to co nas otacza: miejsca, przedmioty i ich ułożenie względem siebie czyli aranżacja i wystrój. 

Celem bloga jest uświadomienie wszystkim tego, jakimi my ludzie jesteśmy niezwykłymi istotami i jaki niesamowity wpływ mamy na niemal wszystko co nas otacza. A także jak niewielkie zmiany, wewnątrz lub na zewnątrz nas samych, mogą sprawić we wszystkich obszarach naszego życia (relacjach, zdrowiu, finansach czy pracy) niemal cuda.

Blog ten będzie także wyrazem radości jaką chcę się ze wszystkimi podzielić, radości bycia, życia i tworzenia oraz odkrywania świata każdego dnia na nowo. To takie moje Ikigai (japońskie słowo oznaczające „powód bycia, życia”).

A Willa Ludka to mój wirtualny dom, który tu będzie niezależnie od tego gdzie ja będę.

Zapraszam do odwiedzania mnie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz