Z CYKLU STYL ŻYCIA
Czasem jest tak, że musimy przeczytać całą książkę, aby zainspirowało nas jedno zdanie...
Warto zbierać ważne zdania i czytać je sobie od czasu do czasu. Porozmyślać...
Oto kilka zdań z książki Beaty Pawlikowskiej pt. "W dżungli życia" do rozmyślań noworocznych:
Jeżeli chcę cokolwiek osiągnąć w życiu, to muszę to po prostu
zrobić sama – bo nikt inny za mnie tego nie zrobi.
Zaakceptuj i polub samego siebie.
Gorąca, szczera i uczciwa pasja to siła, która pozwala
pokonać wszystkie przeszkody.
Z tego co o sobie myślisz, tworzy się cała Twoja przyszłość.
Człowiek zaczyna udzielać odpowiedzi kiedy zastanie przed
nim postawione konkretne pytanie.
Czasem myślę, że każda rzecz, jaką człowiek robi w życiu,
każda myśl i każde zdarzenie wywołuje ciąg dalszy i jest ogniwem w długim
łańcuchu, który kołysze się na wietrze historii.
Uczy się nas odpowiedzialności wobec innych, ale nie wobec
samego siebie.
Trening umysłu polega na tym żeby poprzez systematyczny
sygnał wyzwolić w nim dążenie do zdobycia mistrzostwa i osiągnięcia
doskonałości wybranej przez ciebie
dziedzinie.
ZAWSZE trzeba myśleć o konsekwencjach tego co robisz, bo
zawsze jest jakiś ciąg dalszy twoich działań.
Zajmij się budowaniem.
Największym ograniczeniem wolności jest brak wiary we własne
siły, brak zaufania do siebie, brak poczucia własnej wartości.
Dobrych i inspirujących przemyśleń Drodzy Ludkowie w 2016 roku!
*
Mailingujcie też w
razie potrzeb:
*
Willa Ludka
… czyli jak zrobić coś z niczego i dobrze się przy tym bawić i/lub
docenić co się ma …
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz