piątek, 8 stycznia 2016

Zimowa dżungla - czyli inspiracje do rozmyślań


 
Z CYKLU STYL ŻYCIA

Czasem jest tak, że musimy przeczytać całą książkę, aby zainspirowało nas jedno zdanie...
Warto zbierać ważne zdania i czytać je sobie od czasu do czasu. Porozmyślać...







Oto kilka zdań z książki Beaty Pawlikowskiej pt. "W dżungli życia" do rozmyślań noworocznych:



Jeżeli chcę cokolwiek osiągnąć w życiu, to muszę to po prostu zrobić sama – bo nikt inny za mnie tego nie zrobi.

Zaakceptuj i polub samego siebie.

Gorąca, szczera i uczciwa pasja to siła, która pozwala pokonać wszystkie przeszkody.

Z tego co o sobie myślisz, tworzy się cała Twoja przyszłość.

Człowiek zaczyna udzielać odpowiedzi kiedy zastanie przed nim postawione konkretne pytanie.

Czasem myślę, że każda rzecz, jaką człowiek robi w życiu, każda myśl i każde zdarzenie wywołuje ciąg dalszy i jest ogniwem w długim łańcuchu, który kołysze się na wietrze historii.

Uczy się nas odpowiedzialności wobec innych, ale nie wobec samego siebie.

Trening umysłu polega na tym żeby poprzez systematyczny sygnał wyzwolić w nim dążenie do zdobycia mistrzostwa i osiągnięcia doskonałości  wybranej przez ciebie dziedzinie.

ZAWSZE trzeba myśleć o konsekwencjach tego co robisz, bo zawsze jest jakiś ciąg dalszy twoich działań.

Zajmij się budowaniem.

Największym ograniczeniem wolności jest brak wiary we własne siły, brak zaufania do siebie, brak poczucia własnej wartości.

Dobrych i inspirujących przemyśleń Drodzy Ludkowie w 2016 roku!


*
Mailingujcie też w razie potrzeb:
*
Willa Ludka
… czyli jak zrobić coś z niczego i dobrze się przy tym bawić i/lub docenić co się ma …








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz