wtorek, 17 listopada 2015

Nie deptaj swojej duszy czyli jak odczytać ze stóp czego Ci brak



Z CYKLU ZDROWIE

Na co dzień zupełnie nie zwraca się na nie uwagi, choć umożliwiają Ci być w różnych miejscach codziennie. Dopiero kiedy stanie się coś co spowoduje, że zaczynają boleć, wtedy pojawia się problem. I to poważny. Wtedy każdy krok ma znaczenie. Jak dbać o stopy i poznać kiedy potrzebują pomocy nie tylko one, ale i Twoja dusza?


Z dzieciństwa pamiętam taką bajkę o syrence, która pokochała człowieka z wzajemnością (chyba nawet księcia czy coś takiego). W związku z tym, że miała ogon, jak to zwykle syrenki, nie mogła spotykać się z ukochanym na lądzie. Po pewnym czasie chęć bycia w pobliżu ukochanego stała się jej obsesją. Zapragnęła stać się człowiekiem. Z pomocą czarownicy jej rybi ogon zamienił się w ludzkie nogi. Jednak syrenka nie mogła w pełni zaznać szczęścia, bowiem od tamtej pory każdy krok, który uczyniła będąc ludzką istotą sprawiał jej niewyobrażalny ból. Zapłaciła bardzo wysoką cenę za miłość…

Nie pamiętam jak kończy się ta bajka, i chyba nawet nie chcę pamiętać. 

Opowieść ta przypomniała mi się kilka dni po dziwnym urazie jaki dotknął obie moje stopy, który do dzisiaj uniemożliwia mi swobodne poruszanie się. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że nie mogę zażywać typowych leków przeciwzapalnych. Pozostają mi zatem metody niekonwencjonalne wśród, których ponownie odkryłam refleksologię.

Refleksologia to dziedzina wiedzy polegająca na odkrywaniu i masowaniu refleksów czyli specjalnych wrażliwych miejsc na stopach i dłoniach, które to odpowiadają różnym częściom ciała i organom zewnętrznym i wewnętrznym.

Poprzez stymulację tych specjalnych punktów można pobudzić organizm do samo leczenia, a więc wyzwalania sił witalnych, które zlokalizowane są w każdym z nas, ale poprzez choroby, złe emocje, czy toksyny, zostały zablokowane lub kierunek ich działania został zmieniony.

Masaż stóp czy dłoni poza relaksem może przynieść, nie zawsze i nie od razu, całkowite wyleczenie, ale na pewno znaczące zmniejszenie objawów chorób lub innych dolegliwości.

Już w starożytności mówiło się o tym, że aby poznać zdrowie człowieka to trzeba obejrzeć jego stopy. Wszelkiego rodzaju zmiany na nich świadczyły o zmianach w organizmie człowieka, w zależności od umiejscowienia danego refleksu i zmian w jego obrębie, zmiany dotyczyły przeważnie określonego miejsca na ciele człowieka lub w jego wnętrzu. 

Czasami chore stopy wręcz krzyczą o pomoc. A ich stan obrazuje duszę. Jak rozpoznać kiedy potrzebujesz pomocy i dlaczego:

·         Skrępowane stopy – napięcie i usztywnienie
·         Sztywność – krańcowa niepewność  i brak poczucia bezpieczeństwa
·         Stwardnienia – pokrywają lub maskują poczucie zagrożenia
·         Okaleczenia (pęknięcia i zasinienia) – urażona duma i zranione uczucia
·         Zniekształcenia – ogólny brak spokoju i opanowania
·         Ułomności – brak siły i energii
·         Odbarwienia – wyczerpanie energetyczne, zwłaszcza gdy dominuje kolor biały
·         Brak jędrności – osłabienie
·         Zwiotczenie – oznaka subtelnie odczuwanej osobistej deprywacji lub braku wewnętrznego poczucia sensu
·         Osłabienie – pojawia się w warunkach niedostatku wewnętrznej siły i ciągłości zasobów
·         Zmarszczki i bruzdy – kłopoty
·         Brak ruchomości – niezdolność do dalszych działań spowodowana czymś, co jest postrzegane jako przeszkoda  lub strata
·         Deformacje – zniekształcenia osobowości spowodowane próbami przystosowania do nieodpowiednich poglądów
·         Wady postawy – sygnał wyczerpania brakiem życiowych perspektyw

Refleksologię może stosować każdy, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia, nawet dla kobiet w ciąży jest zalecana (oczywiście częstotliwość i długość masaż należy odpowiednio dopasować do danej osoby). 

Istnieje mnóstwo książek, które opisują jak i które refleksy masować, aby uwolnić się od różnego rodzaju dolegliwości zarówno ciała jak i duszy.

Nawet delikatne masaże mogą przynieść ulgę i niesamowitą przyjemność. Sprawdźcie sami!

Polecam każdemu Ludkowi!


*
Mailingujcie też w razie potrzeb:
*


Wpis powstał na podstawie: „Refleksologii” Chrisa Stormera, Warszawa 2006


*

Willa Ludka
… czyli jak zrobić coś z niczego i dobrze się przy tym bawić i/lub docenić co się ma …

*
ridmor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz