Hormony sterują nami. Dla kobiet największe znaczenie ma serotonina i oksytocyna. Oba współdziałając sprawiają, że kobieta jest spokojna i zrelaksowana, bez nich zaczyna wpadać w panikę z byle powodu. Jak je ujarzmić by trafić prosto do raju emocjonalnego?
Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił John Grey w jednej ze swoich
książek poświęconych Wenusjankom (kobietom) i Marsjanom (mężczyznom).
W niezwykle szczegółowy, ale i zabawny sposób przedstawił kształtowanie
się poziomów hormonów w zależności od sposobu żywienia oraz spędzania czasu
wolnego.
Istnieje kilka objawów niedoboru serotoniny, a wśród nich wymienia się
między innymi:
1.
Okresową amnezję
2. Nagłe
zmiany nastrojów
3. Zwiększona
potrzeba wsparcia
4. Szukanie
miłości tam gdzie jej nie ma
5. Grypa
niechęci
6. Nierealistyczne
oczekiwania
7. Uczucie
przytłoczenia
8.
Otyłość i emocjonalne łakomstwo
Każdy z tych objawów dokładnie opisuje.
Szczególnie groźna jest grypa niechęci bo niedoleczona może prowadzić
nawet do depresji, która jest wynikiem skrajnego niedoboru serotoniny lub
zaburzeń w jej regulowaniu.
Grypa niechęci pojawia się po okresie przesadnego dawania. Kobiety dają
z siebie bardzo wiele bo wtedy chwilowo następuje wzrost poziomu serotoniny.
Czasami kobiecie wydaje się że jak da jeszcze coś to wszystko się zmieni i
będzie lepiej, jednak zazwyczaj jest odwrotnie.
Kobiety łatwiej jest zranić i wywołać grypę niechęci jednym krzywdzącym
wydarzeniem, bowiem kiedy to następuje do układu limbicznego gdzie znajduje się
centrum emocjonalne wyrzut krwi w ilości 8 razy większym niż w przypadku
mężczyzn. Powoduje to, że WSZYSTKO, a szczególnie krzywdy kobiety odczuwają 8
razy mocniej, jednocześnie są one przez to trwalsze, nieraz zostawiają ślad na
całe życie.
Kiedy kobieta zapada na grypę niechęci musi przestać dawać innym i
zacząć dawać sobie.
Najpierw dawać sobie, a potem skoncentrować się na przyjaciołach,
którzy zwrócą dług.
Gdy kobieta czuje grypę niechęci oznacza to, że nadszedł kres
działalności charytatywnej.
Kiedy kobieta postępuje słusznie, lecz jej czyn nie wynika z potrzeby
serca, wówczas tylko podsyca swoją niechęć.
Jeśli zauważasz u siebie powyższe objawy najlepiej zastosować 3 proste
kroki które wyrównają poziomy serotoniny:
Krok pierwszy
Jedz co najmniej 3 posiłki
dziennie + 2 przekąski jeśli nie masz problemów z wagą.
Najważniejszy jest pierwszy posiłek – śniadanie, które musi być
zjedzone każdego dnia.
W przypadku kobiet idealne śniadanie powinno zawierać dużo węglowodanów
oraz sporo dobrych tłuszczów, natomiast niewiele białka.
W pozostałych posiłkach może pojawić się więcej białka.
Węglowodany najlepsze są w najczystszej, surowej formie: zboża, kasze,
cukier zawarty w warzywach i owocach nie przetworzonych, a tłuszcz – omega 3.
Takie śniadanie pomoże zgromadzić kobiecie zapas serotoniny na cały
dzień.
Wysoko kaloryczne śniadanie to informacja dla mózgu by powstrzymał
przemianę materii izatrzymał nadmiar tłuszczu.
Rezygnacja ze śniadania oznacza niedobór substancji chemicznych w mózgu
pod koniec dnia.
Im większą masz nadwagę tym mniej kalorii potrzebujesz na śniadanie.
Lepiej jest zjeść coś niezdrowego niż nic w czasie gdy powinniśmy coś
jeść.
Nigdy nie rezygnuj z posiłku i nie ograniczaj się w jedzeniu!
Aby wyleczyć chory organizm musimy unikać toksycznej żywności do czasu
odzyskania zdrowia.
Jeśli od samego rana dobrze karmisz swój mózg po 9 dniach nabierzesz
ochoty na jedzenie zdrowych rzeczy i niemal automatycznie odrzucisz te
niezdrowe.
Aby sobie ułatwić życie otocz się zdrowym jedzeniem i wyrzuć niezdrowe,
aby nawet na nie nie patrzeć.
Krok drugi
Zaraz po pobudce wykonuj
ćwiczenia przez 10-30 minut
Szczególnie ważne są ćwiczenia oddechowe, gimnastyczne - ogólne,
trening skoczności połączony z otrząsaniem się, który pobudza komórki do
wibrowania.
Najważniejsze w ćwiczeniach jest by wykonywać je tylko do momentu bólu,
nie przekraczać granic możliwości i wytrzymałości. Ćwiczenia mają nam dawać
radość, a nie być udręką połączoną z bólem.
Zbyt intensywne ćwiczenia mogą utrudnić umysłowi tworzenie
zrównoważonej chemii mózgu.
Jeśli masz nadwagę nie uprawiaj forsownych ćwiczeń.
Przetrenowanie spowodowane nadmiernymi ćwiczeniami dotleniającymi może
owocować depresją.
Umiarkowane ćwiczenia pozwalają spalać więcej tłuszczu niż zbyt intensywne.
Zacznij od krótkich podskoków 3 minuty potem dłuższych.
Brak aktywności fizycznej prowadzi do uśpienia układu limfatycznego, a
obowiązek oczyszczania spada na wątrobę. Zbyt zanieczyszczona wątroba i
przepracowana nie może skutecznie przekształcać strawionych białek na
neuroprzekaźniki.
20 % wdychanego przez nas tlenu jest zuzywane przez mózg ważący 1,5 kg.
Tlen to jedna z najważniejszych substancji dla mózgu.
Przy aktywniejszej przemianie materii zyskujesz czas, gdyż potrzebujesz
mniej snu.
Krok trzeci
Pij wodę bo oczyszcza ona ciało
wypłukując toksyny.
Zacznij dzień od wody z cytryną, miodem , aloesem i preparatem jonowym
z pierwiastkami śladowymi pochodzenia roślinnego.
Osoba ważąca 58 kg powinna wypijać 1,8l napojów ( najwięcej wody).
Organizm dziecka składa się w 70% z wody, a 70-latka z 30%!!!
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Prawda że proste: pij, ćwicz i jedz, a Twoje hormony zrobią resztę i to
nawet w 9 dni!
Uwaga: po kilku dniach może nastąpić bardzo silne pogorszenie
samopoczucia, jest to związane z uwalnianiem toksyn przez m.in. wątrobę. Musisz
przetrzymać ten czas, bo po nim nastąpi bardzo dobry okres.
Stres to najuciążliwszy skutek niedoborów oksytocyny.
Skąd można ją czerpać:
- troskliwość i odwzajemnienie przyjaźni i miłości (emocjonalnej i
fizycznej)
- troska o samą siebie
- dobra komunikacja
- współdziałanie, współpraca
- udzielanie pomocy i wsparcia
- bezinteresowne ofiarowywanie
To takie tworzenie
raju na Ziemi.
Jak Wam idzie Drodzy
Ludkowie?
*
Mailingujcie też w
razie potrzeb:
*
Wpis powstał na
podstawie książki Johna Greya:
„Marsjanie i Wenusjanki – odżywianie i
ćwiczenia”.
*
Willa Ludka
… bo chodzi o zbliżenie się do prawdy, nawet tylko w umyśle…
*
Rid mor
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz