poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Holistyczne uzdrawianie energią własną




Niektóre choroby nie dają się wyleczyć tradycyjnymi metodami. Bowiem ich przyczyną mogą być czynniki, które uszkodziły właściwy obieg energii w organizmie człowieka. W takiej sytuacji lepiej leczyć holistycznie tą tak naprawdę chorą energię z pomocą zdrowej energii duchowej.





Zasady hermetyzmu stanowią podstawę duchowego uzdrawiania. Ma on swoje źródła w starożytnym Egipcie. Według wierzeń został on ofiarowany ludzkości przez Tota, egipskiego Boga mądrości, był on „mistrzem mistrzów”.
Cała filozofia hermetyzmu opiera się na 7 zasadach opisanych w Kybalionie.

1.       Wszystko jest umysłem. Wszechświat jest mentalny
Nasze korzenie, źródło wszystkiego co żywe i nie jest w umyśle. Nasz nieskończony umysł to dusza.

2.       Jak na górze, tak i na dole. Jak na dole, tak i na górze.
Istnieje wiele różnych poziomów świadomości, wiele wymiarów, nie wszystkie znamy i rozumiemy, ale jeśli dostaniemy do nich dostęp możemy się zmienić wykorzystując naszą wiedzę poszerzoną o te poziomy.

3.       Nic nie powstaje w bezruchu, wszystko się porusza, wszystko wibruje
Wszystko co nas otacza to energia i materia, każde z nich posiada swoje pole. Ruch w polach, wibracje mogą być dobre lub złe. Niezależnie od tego jakie są mają na nas wpływ. Uzdrawianie to korygowanie wibracji danego człowieka. Złe wibracje w obszarze ducha mogą z czasem wyrządzić szkodę na poziomie umysłowym i/lub fizycznym.

4.       Wszystko jest dwoiste, wszystko ma swoje bieguny, wszystko ma swoje pary przeciwieństw, przeciwieństwa mają identyczną naturę, różnica leży w natężeniu, skrajności się spotykają, wszystkie prawdy są jedynie półprawdami, wszystkie paradoksy da się pogodzić.
Każdą energię negatywną można zamienić na pozytywną. Tak jak emocje.

5.       Wszystko wpływa i wypływa, wszystko ma swoje pływy, wszystko wznosi się i opada.
Rozchwiane rytmy energii trzeba równoważyć przeciwieństwami, wtedy leczenie jest skuteczne.

6.       Każda przyczyna ma swój skutek, a każdy skutek ma swoją przyczynę, wszystko dzieje się według prawa, przypadek to jedynie nierozpoznane jeszcze prawo.
Każda choroba ma swoją przyczynę, jest więc od nas zależna, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

7.       Rodzaj jest we wszystkim, wszystko ma swoje męskie i żeńskie aspekty, rodzaj manifestuje się na wszystkich płaszczyznach.
To co męskie jest bardziej umysłowe, aktywne, asertywne, nakierowane na zewnątrz, na działanie.
A to co żeńskie jest bardziej subiektywne, emocjonalne, pasywne, ale i wrażliwe i opiekuńcze.
Najlepiej kiedy oba rodzaje są w równowadze, wtedy jest zdrowie.

Człowiek jest istotą stworzoną z materii i energii, energia zgromadzona jest w centrach zlokalizowanych w różnych punktach ciała, a rozprowadzania jest po kanałach energetycznych. Energia objawia się w aurze. Widać i/lub czuć jej siłę oraz rodzaj.

Główny punkt energii, mocy fizycznej to Hara – znajduje się on 4 palce poniżej pępka i 2,5 cm od kręgosłupa. Aby pracować z energią należy uruchomić najpierw to centrum, a następnie pozostałe najważniejsze (7 czakr). Pomocne w tym procesie są mudry.

Umysł każdego z nas ma 3 składowe:
Poziom materialny – mózg, system nerwowy i substancje chemiczne w tym hormony działające na całe ciało
Poziom niematerialny – pole energetyczne i świadomość
Sieć to połączenie 2 poziomów. Dlatego mówi się, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, bo sieci umysłów ludzi łączą się ze sobą. Możemy sprawiać, że inni chorują, ale też możemy innych uleczyć.

Istnieje 16 funkcji umysłu: intencja, wola, pragnienie, opór, poddanie, akceptacja, wiedza, wybór, zaangażowanie, odrzucenie, wiara, radość, destrukcja, kreatywność, empatia i miłość.
W uzdrawianiu duchowym szczególnie ważna jest intencja, czyli punkt w jaki skierowane są nasze działania, powód dla jakiego coś robimy.

Aby nasza energia płynęła swobodnie należy właściwie oddychać, spożywać właściwe jedzenie, a także unikać negatywnych emocji, a kiedy one już się pojawią to umiejętnie zamieniać je na neutralne, a potem pozytywne.

W przypadku zaburzenia przepływu energii mogą powstawać różne mniej lub bardziej poważne choroby. Ważne jest by zdawać sobie sprawę z tego, że każda dolegliwość fizyczna ma swoje źródło w emocjach, psychice. Bez zwrócenia uwagi na to leczenie farmakologiczne zazwyczaj okazuje się nieskuteczne (wcale, lub po pewnym czasie choroba powraca, lub pojawia się gdzie indziej).

 
Jest wiele metod uzdrawiania duchowego, które niejednokrotnie bywa bardziej skuteczne niż tradycyjne, szczególnie w przypadkach tzw. beznadziejnych. Należą do nich m.in.
- bandaż praniczny
- leczenie poprzez aurę (rozpoznanie – sprawdzanie jakości i kolorów aury, diagnoza – lokalizowanie zmian w aurze, leczenie – oddziaływanie na odpowiednie miejsca we właściwy sposób), można uzdrawiać, spojrzeniem, dłońmi


- leczenie poprzez czakry (centra energetyczne) – jednym ze sposobów dbania o czakry jest po prostu prysznic w czasie którego kieruje się strumień wody na 7 głównych punktów czakr wraz z podaniem intencji oczyszczania, dobrym sposobem jest też wymiana energii poprzez czakry jeśli mamy bliskiego partnera/partnerkę, inny sposób to wizualizacja odpowiednich kolorów przypisanych do danej czakry, dzięki czemu wzmacniamy te słabsze
- leczenie mentalne z wykorzystaniem, pranicznej skrzyni i szczotki, z pomocą odpowiednich mudr
- nakładanie rąk i leczenie empatią - Ludzie posiadający bardzo dobrze rozwiniętą empatię, czyli tzw. wrażliwcy, posiadają jednocześnie bardzo cenną umiejętność skutecznego uziemiania wchłoniętych z otoczenia negatywnych energii. To właśnie dzięki temu, że są tacy wrażliwi energie przez nich „przelatują” i wnikają do ziemi gdzie zostają przetworzone i ponownie włączone w obieg energii ziemskiej.


- oczyszczanie karmy – choroby mogą powstawać w wyniku przeciążenia lub uszkodzenia bagażem karmicznym, któregoś poziomu człowieka (duchowy, mentalny, emocjonalny, eteryczny fizyczny), albo nawet wszystkich, leczenie karmy ma szczególne znaczenie w przypadku traum energetycznych, bo one i ich konsekwencje w zasadzie są nieuleczalne tradycyjnymi metodami

Do nas samych należy wybór jaką metodę chcemy zastosować gdy gnębi nas coś z czym nikt już sobie nie radzi. Można próbować wszystkich metod po kolei (byle nie jednocześnie) i sprawdzić, które są skuteczne. Dla każdego może okazać się, że coś innego lepiej na nich działa.

Zdrowie na wszystkich poziomach człowieka umożliwia mu szczęśliwe życie, bo zdrowie gwarantuje to że ma się lepsze kontakty z ludźmi i podejmuje się właściwe decyzje zgodne z własnymi pragnieniami.

*
Wpis powstał na podstawie książki
„Skuteczne techniki holistycznego uzdrawiania” Keith Sherwood

*
Masz pytania?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz