sobota, 30 września 2017

Rozkoduj siebie czyli o podświadomości



 
W podświadomości ukryte są wszystkie nasze doświadczenia i emocje z przeszłości. Są nam one potrzebne do tworzenia wzorów i recept, aby radzić sobie ze światem teraźniejszym. Jeśli w niewłaściwy sposób zostaną poukładane i zapisane wtedy mamy trudność w poruszaniu się w naszej codzienności, bo brakuje nam pewności i spokoju, że to co robimy jest dobre dla nas i właściwe dla nas.



Beata Pawlikowska opisuje tzw. Agentów Podświadomości czyli fałszywe mysli i przekonania jakie kształtują się w naszej podświadomości najczęściej już we wczesnym dzieciństwie. Wynika to stąd, że jako dzieci posiadamy jeszcze zbyt mało wiedzy o świecie, zachowaniach i działaniach ludzi, a doświadczając czegoś doświadczamy to bardzo mocno, szczególnie gdy z tym doświadczeniem związane są osoby dla nas ważne.

Przykładowo: gdy nasza mama, ciocia, babcia krytykuje nasz sposób ubierania się już od wczesnych lat młodości – 12-13 lat, wtedy może wytworzyć się w nas przekonanie o tym, że nie potrafimy w odpowiedni sposób się ubrać. Będąc dorosłą osobą będziemy przykładać się do tego, aby wyglądać wyjątkowo pięknie kosztem innych, szczególnie wewnętrznych przymiotów. 

Celem podświadomości i kodów czyli recept na zachowanie w danym momencie, jest ochrona nas samych, naszego istnienia w ogóle.

Przykładowo: moja mama, ciocia babcia będzie mnie akceptować wtedy kiedy będę się ubierała tak jak one chcą, wtedy i ja będę ok.

Powyższy kod może przysporzyć nam wiele problemów w życiu. Może bowiem zostać zgeneralizowany i będąc dorosłą osobą z każdą sprawą, każdym problemem będziemy się udawać do mamy, babci, cioci, bo one będą wiedziały lepiej od nas co zrobić. A kiedy zrobimy, zadziałamy po swojemu, to będzie złe, mało tego poniesiemy karę, bo nie zostaniemy zaakceptowani z naszym wyborem.
 
Kody mogą dotyczyć wszystkich dziedzin naszego życia, a pochodzić od zwykłych drobiazgów, które po latach mogą przekształcić się w niszczące nas wzorce postępowania w kluczowych dziedzinach życia takich jak: praca zawodowa, wybór partnera życiowego, projektowanie życia rodzinnego.

Najważniejsze jest by poznać i odkryć kody. W jaki sposób to zrobić? Wyjątkowo prosty: 
jeśli Twoje życie przypomina Ci ciągłą walkę, miota tobą samotność, smutek, rozpacz, masz wrażenie że musisz ciągle coś robić, boisz się zmian i przyszłości, masz wiecznego doła, coraz więcej wrogów, a świat wydaje Ci się piekłem, to znaczy, że wypełniają cię fałszywe kody, które zaciemniają prawdziwy obraz świata wokół ciebie, kierują Cię na "ciemną stronę mocy".

Życie nie polega na ciągłym udowadnianiu czegoś sobie, innym, tylko po prostu na życiu, istnieniu, czerpaniu z tego radości, ot tak. 

To co mówisz i robisz powinno być tym samym co myślisz i czujesz. Po tym łatwo można rozpoznać jakie kody zostały zapisane w twojej podświadomości. Jeżeli wiesz co jest dobre, a co złe, i nie zgadzasz się na to drugie, to jest dobrze.

Fałszywe kody sprawiają, że jesteśmy ślepi na własne problemy. Jednocześnie zajmujemy się ratowaniem innych od tych samych problemów.

Aby pozbyć się złych kodów podświadomości należy zastąpić je nowymi. Jak to zrobić? 

Świadomie i konsekwentnie podawać do swojej podświadomości dobre kody.
Jednym ze sposobów jest „przypisanie” dobrych kodów do codzienności czyli zwyczajnych działań, które wykonujemy każdego dnia.

Przykładowo: podczas spaceru możemy powtarzać sobie w myślach dobry kod: „jestem ważna” lub „jestem bezpieczna”. Podczas przygotowywania posiłku, herbaty podobnie. W ten sposób trenujemy naszą podświadomość. Wykuwamy w niej to co dla nas jest naprawdę dobre i korzystne.
 

Z Twoim życiem jest tak jak z jazdą samochodem. Każdy ma równe prawa na drodze, pod warunkiem, że przestrzega ogólnych przepisów, które są takie same dla wszystkich. Każdy kierowca ma takie same prawa. Każdy kto istnieje ma takie same prawa. Każdy.

Przykładowe fałszywe i prawdziwe kody podświadomości:

Kody fałszywe
Kody prawdziwe
Jestem gorszy
Jestem równie ważny jak inni
Muszę być lepszy
Chcę być dobrym człowiekiem
Świat jest niesprawiedliwy
Świat jest taki, jaki jest
Muszę zasłużyć na szczęście
Zasługuję na wszystko co najlepsze
Boję się, świat jest groźny
Ufam w dobro i miłość

*

Wpis powstał na podstawie książki:
Beata Pawlikowska „Księga kodów podświadomości”

*

Masz pytania?
willaludka@gmail.com



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz