Z CYKLU ARANŻACJA I WYSTRÓJ WNĘTRZ
W mojej strefie sypialni znajduje się łóżko i nocny stolik, który nie jest stałym elementem tej strefy.
Wezgłowie łóżka stanowi szafa na ubrania, jednocześnie pełni
ona funkcję „ścianki” oddzielającej strefę sypialni od strefy odpoczynku. W
moim rozumieniu aranżacji panuje jedna zasada – prostota i minimalizm.
W miejscu, w którym spędzamy około 1/3 naszego życia powinny znajdować się jedynie niezbędne rzeczy. A są to:
W miejscu, w którym spędzamy około 1/3 naszego życia powinny znajdować się jedynie niezbędne rzeczy. A są to:
- wygodne łóżko z dobrym materacem, w który warto
zainwestować,
- kołdra, poduszki i pościel – w ulubionym kolorze, z
naturalnego materiału (najlepiej bawełna)
- ciepły koc (najlepiej wełniany)
- nocny stolik (albo dwa w przypadku dwuosobowej sypialni),
na którym jest zegar/budzik, kubek, książka/gazeta (w moim przypadku jest
jeszcze lek, który zażywam godzinę przed posiłkiem i na pół godziny przed wstaniem z łóżka)
- mała lampka o niewielkiej mocy,
- zdjęcie na ścianie (przedstawia kolorowe balony unoszące
się w przestworzach, ich widok sprawia, że łatwiej mi jest wstać).
O czym jeszcze warto pamiętać aranżując swoją sypialnię:
- nie wnoś do sypialni elektrycznych i elektronicznych
przedmiotów (komputer w łóżku, telewizja oglądana z łóżka, elektroniczne
budziki i radia nie są wskazane), które wysyłają, nawet wyłączone, fale pól
magnetycznych, co może powodować zaburzenia snu,
- na parapecie można ustawić kwiat, najlepszy jest taki o
grubych i gładkich liściach, ale trzeba sprawdzić czy nie ma on właściwości
trujących,
- nad łóżkiem albo w widocznym miejscu można umieścić zdjęcie,
ważne jest by nie przedstawiało ono ludzi, a na pewno nie osoby z rodziny, ale
np. elementy natury, kwiaty, liście, geometryczne kształty, zdjęcie, które
przedstawia coś co wybudza w nas pozytywne emocje i sprawia, że się uśmiechamy
gdy je widzimy.
Kolorowych snów…
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz