wtorek, 7 kwietnia 2015

Jak łatwo zorganizować prostą i minimalistyczną sypialnię



Z CYKLU ARANŻACJA I WYSTRÓJ WNĘTRZ

 

W mojej strefie sypialni znajduje się łóżko i nocny stolik, który nie jest stałym elementem tej strefy.
Wezgłowie łóżka stanowi szafa na ubrania, jednocześnie pełni ona funkcję „ścianki” oddzielającej strefę sypialni od strefy odpoczynku. W moim rozumieniu aranżacji panuje jedna zasada – prostota i minimalizm. 






W miejscu, w którym spędzamy około 1/3 naszego życia powinny znajdować się jedynie niezbędne rzeczy. A są to:
- wygodne łóżko z dobrym materacem, w który warto zainwestować,
- kołdra, poduszki i pościel – w ulubionym kolorze, z naturalnego materiału (najlepiej bawełna)
- ciepły koc (najlepiej wełniany)
- nocny stolik (albo dwa w przypadku dwuosobowej sypialni), na którym jest zegar/budzik, kubek, książka/gazeta (w moim przypadku jest jeszcze lek, który zażywam godzinę przed posiłkiem i na pół  godziny przed wstaniem z łóżka)
- mała lampka o niewielkiej mocy,
- zdjęcie na ścianie (przedstawia kolorowe balony unoszące się w przestworzach, ich widok sprawia, że łatwiej mi jest wstać).

O czym jeszcze warto pamiętać aranżując swoją sypialnię:
- nie wnoś do sypialni elektrycznych i elektronicznych przedmiotów (komputer w łóżku, telewizja oglądana z łóżka, elektroniczne budziki i radia nie są wskazane), które wysyłają, nawet wyłączone, fale pól magnetycznych, co może powodować zaburzenia snu,
- na parapecie można ustawić kwiat, najlepszy jest taki o grubych i gładkich liściach, ale trzeba sprawdzić czy nie ma on właściwości trujących,
- nad łóżkiem albo w widocznym miejscu można umieścić zdjęcie, ważne jest by nie przedstawiało ono ludzi, a na pewno nie osoby z rodziny, ale np. elementy natury, kwiaty, liście, geometryczne kształty, zdjęcie, które przedstawia coś co wybudza w nas pozytywne emocje i sprawia, że się uśmiechamy gdy je widzimy.

Kolorowych snów…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz