niedziela, 21 czerwca 2015

Twoje miejsce do pracy, czyli jak się zorganizować



Z CYKLU PRACA I FINANSE

Aby dobrze i skutecznie pracować i zarabiać konieczne jest posiadanie swojego miejsca do pracy, pewnej przestrzeni, która umożliwia skupienie się i jednocześnie pobudza kreatywność.

Dla każdego to miejsce może wyglądać inaczej, bowiem każdy jest inny, posiada inną osobowość, temperament i predyspozycje. Niektórzy potrzebują ciszy i spokoju, do każdego rodzaju pracy, a także porządku i ładu wokół, co pomaga im się skupić. Inni z kolei muszą mieć wokół twórczy nieład, bo tylko on ich inspiruje.


Moje miejsce pracy jest niewielkie. Stanowi go małe biurko z dwiema półkami, na których przechowuję dokumenty z i nad którymi w danym momencie pracuję oraz notatki i książki, które aktualnie czytam. Zazwyczaj pracuję z laptopem. Jednak nie mam dostępu do Internetu od siebie z domu. Dlatego większość zadań związanych z dostępem do Internetu wykonuje w pracy. Do domu zabieram wszystko to co mogę wykonać nie on-line. Na początku było to bardzo uciążliwe i czasami kłopotliwe, ale z biegiem czasu przyzwyczaiłam się, a teraz już wiem, że dzięki temu prostemu zabiegowi, mogę wykonywać moją pracę szybciej, bo nie tracę czasu na przeglądanie przypadkowych stronek.

 W czasie pracy stosuję tylko 3 zasady:
         Pracuję blokami, po 45-90 minut, potem obowiązkowo robię krótka przerwę
                W jednym momencie pracuję nad jedną rzeczą, a ilość papierów i dokumentów dodatkowych staram się mocno ograniczać, żeby moje biurko było jak najbardziej czyste
            Zadanie na dany dzień, absolutnie staram się skończyć, aby mieć poczucie robienia „kroku do przodu” i zamknięcia jakiegoś etapu do końca, takie działanie mnie motywuje i daje satysfakcję.

Najbliższe dni, mam taką nadzieję, przyniosą pewną zmianę związaną z moją pracą. Przygotowuję się do niej już teraz. Nie będzie to łatwe, ale podjęłam już decyzję i jestem gotowa na nowe wyzwanie zawodowe. Będzie to praca, którą będę mogła wykonywać zdalnie. Choć dostęp do Internetu nie będzie niezbędny. Nie mogę się już doczekać.

A moje biuro będą mogła przenieść w końcu, z racji ciepłych dni, na balkon co zawsze było moim marzeniem. Dzięki temu będę miała wszystko co uwielbiam i co mnie wypełnia spokojem i jednocześnie energią – zieleń iglaków i liściaków.

A jak wygląda wasze miejsce do pracy obecnie i to wymarzone?

Listek na drogę dla Drogich Ludków

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz