Każdy z nas ma w swojej głowie historię o
samym sobie. Tworzą ją wspomnienia. Jedne historie są dobre, inne nie. Jednak
niezależnie od tego jakie są wywierają one wpływ na nasze życie każdego dnia,
na nasze wybory, decyzje, a nawet sposoby realizacji czy powody rezygnacji z
marzeń.
Nasze wspomnienia budują obraz
nas samych w teraźniejszości, a ta z kolei wpływa na naszą przyszłość. Każdy z
nas posiada różne wspomnienia, jednak są ludzie którzy mają skłonność do
gromadzenia albo jedynie pozytywnych wspomnień albo jedynie negatywnych.
Jak z każdą skrajnością żadna
nie jest dobra.
Zbyt wiele czy same pozytywne
wspomnienia mogą spowodować, że nie uczymy się na błędach bo żadnych z nich po
prostu nie pamiętamy.
Z kolei zbyt wiele negatywnych
wspomnień tworzy nam zły obraz przeszłości i odbiera energię do działań, które
mogłyby je zmienić.
Najlepszym rozwiązaniem w takiej
sytuacji byłoby posiadanie wspomnień zarówno dobrych jak i złych bez przewagi
jednych nad drugimi.
Co zrobić aby zachować dobre i
złe wspomnienia, ale w ten sposób, aby wpływały konstruktywnie na nasze obecne życie?
Najlepiej stworzyć swoją Linię
życia. Jak to zrobić?
Wystarczy przygotować dużą
kartkę albo nawet arkusz papieru i narysować na nim poziomą linię zakończoną
strzałeczką. Początek linii to początek Twoich narodzin. Już sam fakt tego jest
MEGA pozytywnym wydarzeniem. ISTNIEJESZ i to jest wspaniałe.
Na kolejnych fragmentach linii
zaznaczać można kolejne ważne wydarzenia życia.
Mogą to być takie wydarzenia
które można zaliczyć do kategorii takich jak np.:
- zrobienie czegoś co Ci
sprawiło bardzo dużo satysfakcji,
- zrobienie czegoś po raz
pierwszy,
- poznanie kogoś wyjątkowego,
- przeżycie niezwykłego uczucia,
- nabycie jakiejś umiejętności
itd.
Wspólną cechą tych wydarzeń ma
być to, że przypominając je sobie WZLATUJESZ. Jest Ci bardzo przyjemnie,
czujesz szczęście i mnóstwo pozytywnych emocji oraz siły.
Dobrze jest zaznaczyć na Linii wydarzenia
negatywne, ale tylko takie, które mimo wszystko dały Ci dużo siły i wiele nauczyły,
albo takie z których wnioski pomogły Ci się rozwinąć.
Nanieś wszystkie te wydarzenia
na swoją Linię Życia w kolejności od
najwcześniejszych wydarzeń do ostatnich.
Tworząc swoją Linię podzieliłam
ją na fragmenty takie jak:
- wczesne dzieciństwo,
- okres przedszkolny,
- okres szkoły podstawowej,
- okres szkoły średniej,
- studia,
- czas po studiach do 30 lat.
Oczywiście możesz mieć zupełnie
inny podział swojej Linii, który jest dopasowany do Ciebie.
Swoją linię możesz pokolorować,
żeby była jeszcze bardziej wesoła i optymistyczna. Jaki kolor kojarzy Ci się z wczesnym dzieciństwem? Mi zielony.
Po co jest w ogóle ta Linia i po
co cała ta zabawa?
Linia pomaga w szczególnie złych
momentach, takich chwilach kiedy się gubisz, albo kiedy jest Ci tak bardzo źle,
że nie pomaga kolejna tabliczka czekolady czy butelka wina.
Dobrze jest w takich chwilach
spojrzeć na swoją Linię i przypomnieć sobie kim jesteś tak naprawdę,
A potem iść dalej i tworzyć
kolejne pozytywne wspomnienia.
PS: Wiem, że niektórzy mogą mieć
spore trudności z rozpoczęciem tworzenia swojej Linii, ale tylko na początku.
Jeśli przypomną sobie 3 i kolejne pozytywne wspomnienia, potem będzie już dużo
łatwiej. Na początku wspomnienia napływają chaotycznie, potem stają się
bardziej wyraźne i uszczegółowione.
Powodzenia Ludkowie i niech
Wasze Linie Życia będą bardzo pozytywne, dają Wam Moc do stawania się coraz
lepszą wersją siebie każdego dnia.
*
Willa Ludka
Bo najważniejsza jest prawda, nawet tylko w umyśle…
*
Rid mor:

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz