Candida jest drożdżakiem, który występuje w organizmie każdego człowieka, jednak gdy jest go za dużo, następuje tzw przerost, wtedy wywołać może mnóstwo przeróżnych dolegliwości związanych z każdym układem naszego ciała, a nawet z psychiką.
Candida żywi się głównie cukrem, to on jest zatem konieczny do wyeliminowania w chwili gdy drożdżak wymknie się spod kontroli naszego organizmu i podejmie próbę przejęcia nad nim kontroli.
Najprostszym sposobem walki z candidą jest zmiana diety oraz wprowadzenie produktów do jedzenie i picia, które oczyszczają i tonizują nasz organizm. Aby walka była skuteczna należy zatem:
1. wykluczyć cukier w czasie leczenia, a na początku wykluczyć niektóre warzywa i owoce zawierające dużo cukru, m.in. banany czy marchew
2. wprowadzić dietę bezglutenową i niskowęglowodanową z dużym udziałem alkalizujących warzyw
3. wyeliminować produkty wysokoprzetworzone i zastosować tzw. dietę rozdzielną
4. odkwasić organizm poprzez zastosowanie w potrawach właściwej konfiguracji kwasowo-zasadowej, zwiększenie ilości spożywanych płynów i napojów o alkalizującym PH
5. okresowo oczyszczać organizm poprzez właściwą dietę i regularny post (np. raz w tygodniu) najlepiej zbożowo-warzywnego, wykluczyć produkty obciążające kanały detoksykacji (nabiał, kaw, herbata czarna, alkohol, pieczywo)
6. wzmocnić układ immunologiczny poprzez odpowiednią dietę, przyjmowanie preparatów mineralnych, witamin i suplementów roślinnych o działaniu przeciwgrzybiczym
7. usprawnić mikroflorę bakteryjną poprzez wprowadzenie odpowiednich probiotyków i oczyszczenie okrężnicy
8. zwiększyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu
9. zregenerować się duchowo-emocjonalnie poprzez modlitwę, kontemplację, zwiększenie ilości snu i relaksacji
Jedzenie wspierające twój organizm w walce z kandydozą szczególnie ważne w pierwszych tygodniach to:
OWOCE:awokado, owoc granatu, cytryna, limonki, grejpfruty, a po 2 tygodniach trochę jeżyn, borówek amerykańskich, jagód acai
WARZYWA: kapusty, sałaty, ogórki, por, brukselka, szparagi, brokuły, kalafior, seler korzeń i nać, pietruszka korzeń i nać, jarmuż, bakłażan, rzodkiew, rzodkiewka, rzepa, rabarbar, czosnek, cebula, cukinia, kabaczek, fasolka szparagowa żółta i zielona, oliwki, chili, pomidory, kalarepa, a po 2 tygodniach bataty, buraki, dyniaMIĘSO: indyk, kurczak, kaczka, dziczyzna, wołowina, jagnięcina
RYBY: dorsz, łosoś, szczupak, okoń, pstrąg, karp
ORZECHY I PESTKI: DYNI, ZIARNA SŁONECZNIKA, SIEMIĘ LNIANE, NASIONA CHIA, SEZAM BIAŁY I CZARNY, MIGDAŁY KOKOS, ORZECHY LASKOWE, ORZECHY WŁOSKIE
OLEJE: kokosowy, sezamowy, oliwa z oliwek, rzepakowy, słonecznikowy, lniany, z ostropestu, z czarnuszki, z oregano, z awokado, gęsi smalec
OCTY; jabłkowy
NAPOJE: woda alkaliczna, z cytryną, źródlana, mineralna, mineralizowana
HERBATY I NAPARY: POKRZYWA, MELISA, LIPA, KOPER WŁOSKI, CZYSTEK, SZAŁWIA, SUSZONA MALINA, NAPAR Z LAPACHO, KAWA GOTOWANA W GARNKU, KAWA Z CYKORII
MLEKO: migdałowe, jaglane, z komosy ryżowej, ryżowe
SOKU WARZYWNE: seler, pietruszka, szpinak, jarmuż, burak, jabłko
SŁODZIKI: steria, ksylitol
NABIAŁ:sporadycznie jogurt z żywymi kulturami bakterii
Wszelkie zmiany w naszym życiu najlepiej rozpocząć od zmiany żywienia oraz aktywności fizycznej (takiej jaka nad najbardziej odpowiada, dopasowanej do możliwości fizycznych). Z czasem gdy nasze ciało zacznie się zmieniać, zmieni się również nasze myślenie, a wraz z nim stopniowo nawet całe życie.
Jedzenie jest najważniejsze, jesteśmy tym co jemy, jemy zdrowo zachowujemy zdrowie, jemy śmieciowe jedzenie, śmieciowe stają się nasze myśli.
Najlepszą i podstawową terapią na wszelkie dolegliwości jest właściwe jedzenie.
*
wpis powstał na podstawie książki
Marek Zaremba "Leczenie dietą. Wygraj z Candidą!"
*


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz