wtorek, 20 czerwca 2017

Jajo i woda czyli o sposobach na zdrowie zza wschodniej granicy



Dawno dawno temu kiedy jeszcze nie było medycyny, albo zaczynała ona dopiero być, istnieli znachorzy i babcie. I kiedy coś komuś dolegało, albo się komuś źle działo na polu czy w sercu to można było odwiedzić ich i spytać o radę i poradę. I ją otrzymać za darmo. Albo za uśmiech lub modlitwę, albo za dobry uczynek.


Przeglądając różne książki nt. ludowej medycyny moją uwagę zwróciło to, że opierała się ona głównie ziołolecznictwie, dietetyce oraz wierze. W wyniku połączenia tych 3 elementów można było pomóc prawie na wszystko.

Spośród licznych porad najbardziej zaciekawiły mnie te oparte na wykorzystaniu wody i jajek – symboli życia i oczyszczenia.

W medycynie ludowej stosowano wodę:

1. do herbatek ziołowych, naparów np. na:
astmę – z pędów cedru
atopowe zapalenie skóry – z kory dębu
na migreny – z melisy, rumianku i białej wierzby
cukrzycę (wspomagająca leczenie) – z suszonych nasion fasoli
dolegliwości miesiączkowe – z nagietka
bóle żołądkowe – z lukrecji, z bursztynu
dodanie energii – woda imbirowa
gorączkę – z bzu, malin

 

2. w formie kąpieli na:
Atopowe zapalenie skóry – z pietruszki i soli
Bóle stóp – z soli i kwarcu różanego
Długowieczność – sianowa
Dodanie energii – kąpiel zamiast prysznica
Grzybicę stóp – z kory dębu, mięty pieprzowej i soli

3. do oczyszczania od:
Bólu, depresji – szklanka wody przy łóżku przez 10 dni, codziennie zmieniana
Chorób wszelakich – moczenie nóg w rzece i modlitwa, bieganie boso po trawie, obmywanie wodą święconą

4. inne
- gdy masz problem – idź nad rzekę zamocz stopy w wodzie i zapytaj o radę przodków, wtedy przyjdzie do ciebie odpowiedź

Równie niezwykłe właściwości lecznicze ma jajko
 

1. Całe  surowe:
- na bóle., stresy – przejeżdżamy po całym ciele zbierając złą energię, a potem wyrzucamy
- na usunięcie negatywnej energii – podpisane swoim imieniem jajko należy umieścić pod łóżkiem  w pobliżu głowy, po tygodniu wyrzuć je do rzeki
- na depresję, stany lękowe:

Nalej z kranu zimnej wody do szklanki ¾ , rozbij świeże jajo i wrzuć do szklanki (bez skorupki), opadnie na dno. Postaw szklankę na noc przy łóżku, a rano obserwuj co się w niej zmieniło. Unoszące się pęcherzyki i niteczki świadczą o oczyszczeniu, jajko zaczęło wyciągać złe energie. Czynność tę powtarzamy przez 10 kolejnych dni. Za każdym razem używamy świeżego jajka, a stare wyrzucamy wypowiadając słowa: niech negatywne energie wrócą tam skąd przyszły.

2. Ugotowane i obrane
- na jęczmień – należy pocierać miejsce wokół chorego

3. Usmażone na:
- zaflegmienie, katar bronchitowy, choroby oskrzeli 

Jajka smażymy w smalcu i soli i ciepłe kładziemy na klatce piersiowej, przykrywamy folią i kocem, po około 30 minutach kładziemy je na plecach.

Zachęcam do wypróbowania przynajmniej niektórych super przepisów – leków szczególnie w przypadku kiedy nic innego nie działa.

*

Wpis powstał na podstawie:
 „Rosyjski leksykon zdrowia” – Vadima Tschenze

*

Masz pytania?


willaludka@gmail.com









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz