Dawno dawno temu kiedy jeszcze nie było medycyny, albo
zaczynała ona dopiero być, istnieli znachorzy i babcie. I kiedy coś komuś
dolegało, albo się komuś źle działo na polu czy w sercu to można było odwiedzić
ich i spytać o radę i poradę. I ją otrzymać za darmo. Albo za uśmiech lub
modlitwę, albo za dobry uczynek.
Przeglądając różne książki nt. ludowej medycyny moją uwagę
zwróciło to, że opierała się ona głównie ziołolecznictwie, dietetyce oraz
wierze. W wyniku połączenia tych 3 elementów można było pomóc prawie na
wszystko.
Spośród licznych porad najbardziej zaciekawiły mnie te
oparte na wykorzystaniu wody i jajek – symboli życia i oczyszczenia.
W medycynie ludowej stosowano wodę:
1. do herbatek ziołowych, naparów np. na:
astmę – z pędów cedru
atopowe zapalenie skóry – z kory dębu
na migreny – z melisy, rumianku i białej wierzby
cukrzycę (wspomagająca leczenie) – z suszonych nasion fasoli
dolegliwości miesiączkowe – z nagietka
bóle żołądkowe – z lukrecji, z bursztynu
dodanie energii – woda imbirowa
gorączkę – z bzu, malin
2. w formie kąpieli na:
Atopowe zapalenie skóry – z pietruszki i soli
Bóle stóp – z soli i kwarcu różanego
Długowieczność – sianowa
Dodanie energii – kąpiel zamiast prysznica
Grzybicę stóp – z kory dębu, mięty pieprzowej i soli
3. do oczyszczania od:
Bólu, depresji – szklanka wody przy łóżku przez 10 dni,
codziennie zmieniana
Chorób wszelakich – moczenie nóg w rzece i modlitwa,
bieganie boso po trawie, obmywanie wodą święconą
4. inne
- gdy masz problem – idź nad rzekę zamocz stopy w wodzie i
zapytaj o radę przodków, wtedy przyjdzie do ciebie odpowiedź
Równie niezwykłe właściwości lecznicze ma jajko
1. Całe surowe:
- na bóle., stresy – przejeżdżamy po całym ciele zbierając
złą energię, a potem wyrzucamy
- na usunięcie negatywnej energii – podpisane swoim imieniem
jajko należy umieścić pod łóżkiem w pobliżu
głowy, po tygodniu wyrzuć je do rzeki
- na depresję, stany lękowe:
Nalej z kranu zimnej wody do szklanki ¾ , rozbij świeże jajo
i wrzuć do szklanki (bez skorupki), opadnie na dno. Postaw szklankę na noc przy
łóżku, a rano obserwuj co się w niej zmieniło. Unoszące się pęcherzyki i
niteczki świadczą o oczyszczeniu, jajko zaczęło wyciągać złe energie. Czynność
tę powtarzamy przez 10 kolejnych dni. Za każdym razem używamy świeżego jajka, a
stare wyrzucamy wypowiadając słowa: niech negatywne energie wrócą tam skąd
przyszły.
2. Ugotowane i obrane
- na jęczmień – należy pocierać miejsce wokół chorego
3. Usmażone na:
- zaflegmienie, katar bronchitowy, choroby oskrzeli
Jajka smażymy w smalcu i soli i ciepłe kładziemy na klatce
piersiowej, przykrywamy folią i kocem, po około 30 minutach kładziemy je na
plecach.
Zachęcam do wypróbowania przynajmniej niektórych super
przepisów – leków szczególnie w przypadku kiedy nic innego nie działa.
*
Wpis powstał na
podstawie:
„Rosyjski leksykon zdrowia” – Vadima Tschenze
*
Masz pytania?
willaludka@gmail.com



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz