poniedziałek, 14 września 2015

Pożegnanie „starego” i powitanie „nowego” czyli o czarowaniu wnętrz i wnętrzami.



  
 Z CYKLU ARANŻACJA I WYSTRÓJ WNĘTRZ

Weekendowe zmiany miejsca pobytu mogą zainspirować do kolejnych zmian na większą skalę. W moim przypadku to zadziałało. I to bardzo skutecznie.




Lubię minimalistyczne wnętrza i jestem zwolenniczką posiadania takiej ilości przestrzeni, która będzie adekwatna do osoby/osób ją zamieszkującej/ących. Innymi słowy: 200 metrowa willa mnie nie interesuje, chyba, że będę posiadała 10 dzieci i męża, bo uważam, że 20 metrów kwadratowych to wystarczająca przestrzeń dla jednej osoby.

Lubię też wnętrza nietypowe, które mogą inspirować i pobudzać wyobraźnię i kreatywność, by je zagospodarować optymalnie dla siebie/bliskich, takie o dziwnych kształtach i dziwnych oknach.

Takie też było wnętrze, które zamieszkiwałam do niedawna. Opisywałam je już w jednym z pierwszych artykułów: "O aranżacji słów kilka czyli jak z balkonu zrobić pokój". Wspomnę tylko tyle, że był to wąski i długi pokój z trzema oknami, którego cechą charakterystyczną było to, że jak się stanęło na środku i rozłożyło ręce na boki, to dotykało się obu ścian.
Teraz jest inaczej. Zupełnie inaczej. 

Dokładnie tydzień temu pożegnałam swój „stary” pokój i powitałam „nowy”. Od tygodnia jednocześnie czuję się inną osobą. Jest we mnie jakiś spokój i poczucie bezpieczeństwa. Stałam się innym człowiekiem. „Nowe” wnętrze zaczarowało i oczarowało mnie.

A oto kilka cech i elementów wnętrz, które pomagają zaczarować nas samych i innych:

1.       Kształt pokoju
Pokoje o regularnych kształtach – zbliżonych do kwadratu swobodniej wypełniają się energią i pozwalają jej krążyć. W długim i wąskim pokoju energia nie ma miejsca. A jeśli się pojawia nie może swobodnie krążyć.

2.       Kolor ścian
Kolor ścian można dobierać w zależności od tego jaki nastrój chce się wywołać w danym wnętrzu. Żółty jest radosny i optymistyczny, zielony uspokaja, a odcienie brzoskwiniowe ocieplają wnętrze.

3.       Podłoga i wykończenia
Mówi się, że jeśli chcesz odmienić wnętrze i podnieść jego standard po malowaniu ułóż podłogę, najlepiej z drewnianych paneli, lub takich stylizowanych na drewniane. Dbałość o szczegóły, wykończenia jest też istotna. Ułatwia utrzymanie czystości i podkreśla estetykę wnętrza.

4.       Położenie pokoju
Najlepszymi kierunkami na pokoje dzienne, sypialnie czy pracownie są kierunki: południe, wschód i zachód oraz różne kombinacje między nimi. Są to kierunki najjaśniejsze w ciągu dnia, a jasność i światło są nośnikiem dobrej energii.

5.       Widok za oknem
Idealny widok za oknem to wszystko co związane z naturą: zieleń, rzeki, jeziora, góry, w pobliżu albo chociaż w oddali. Ewentualnie niebo w przypadku kiedy mieszka się na poddaszu. Natura odbiera niepokój, a daje spokój. I tak ma być.

Co przede wszystkim jest ważne we wnętrzu: jakość wykończeń, ciepło (izolacja ścian) oraz poczucie prywatności i intymności we wnętrzu. 

Czyńcie Wasze wnętrza pięknymi drodzy Ludkowie na Waszą kieszeń oczywiście.


*
Mailingujcie też w razie potrzeb:
*

Willa Ludka
… czyli jak zrobić coś z niczego i dobrze się przy tym bawić i/lub docenić co się ma …




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz